BİLGE FİLM

Bir araya gelmek başlangıçtır,
bir arada durabilmek ilerlemedir,
birlikte çalışmak başarıdır.
- Henry Ford

YÖNETİM

YASİN KORKMAZ

2003 Yılında bir TV kanalında staj yaparak meslek hayatına başladı.

2007 Yılında Mersin Sinema Derneği kurucuları arasında yer aldı. 2016 yılında derneğin yönetim kurulu başkanı oldu halen bu görevi sürdürmekte.

2008 yılında Sinema Derneği ile Sokak adlı 45 dakikalık filmi çekti. Film Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü oluru ile Mersin’deki ilk ve orta dereceli okullarda gösterildi. Yaklaşık 120.000 öğrenci tarafından izlendi.

2008-2011 Yıllarına Mersinde birçok kısa film yarışma ve gösterim organizasyonunda koordinatörlük yaptı. Atölyeler düzenledi. Çalışmalarını kısa filmlerle sürdürdü.

2012 Yılında Yün Bebek filmine yönetmen ve proje koordinatörü olarak imza attı. Yün Bebek filmi kadının kadına şiddetini küçük bir Yörük kızının gözünden anlatan film, ulusal ve uluslararası basının yoğun ilgisini çekmiş ve Altın Portakal Film Festivali’nde galasını yaptı. Ayrıca film New York Film Festivali’nde gösterildi ve ödül aldı.

2014 Yılında İç İşleri Bakanlığı Destekli ‘Kardeşimin Filmi’ belgesel projesi ile çalışma yaptı.

2015 yılında yönetmenliğini ve yapımcılığını yaptığı Netekim Karakolu filmi ile vizyona girdi.

2016 Yılında ‘Umudumuz Çoçuklar’ projesinde koordinatörlük yaptı.

2015 yılında Mersin Tiyatrolar Derneği kurucu yönetim kurulu üyesi oldu ve aynı yıl Mersin’de ilk kez yapılan ‘Mersin Tiyatro Festivali’ organizasyonunda yer aldı.

İşe başladığı günden bu yana 100 üzerinde video klip, 20 Kısa film, onlarca reklam filmi ve belgesel projesinde yer aldı. Bir sinema filminde görüntü yönetmenliği, 3 uzun metraj projede yönetmenlik yaptı.

Yıllarca resmi kurumlara proje üretti.

2017 yılında Bilge Film Yasin Korkmaz koordinasyonunda görüntü ve ses alanında özel sektöre de hizmet vermeye başladı.

FATMA YAĞIZOĞLU

Satın Alma

ALPER TUNALI

Kreatif Direktör

BAYRAM DEMİR

Grafik Tasarım Uzmanı

SUDE TÜZÜNER

Yaratıcı Metin Yazarı